Ana Sayfa
SASBAŞ
Samsun
Serbest Bölgesi
Faaliyetler
Mevzuatlar
Dökümanlar
Kullanıcı Firmalar
Bilgi Bankası
Linkler
Foto Galeri
İnsan Kaynakları
İletişim Sayfası
HAVA DURUMU Detay
DÖVİZ KURLARI Detay

TCMB

Alış   Satış
Dolar tle>Sayfa   untulenem
Euro tle>Sayfa   untulenem
» SASBAŞ'a Hoş Geldiniz.
• Bugün :  20.2.2019
     • Samsun Serbest Bölgesi Yatırımcıları Bekliyor !

Samsun Serbest Bölgesi, Bakanlar Kurulu'nun 14.12.1995 tarih ve 95/7523 sayılı kararı ile 73.150 m2 olarak yer ve sınırları belirlenerek Yap-İşlet-Devret modeline göre Sasbaş Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.'ne 30 yıllık bir süre ile işletme yetkisi verilmiştir.Diğer taraftan,bölgenin sınır ve tel çitleri ile giriş kapısının yapımı bitirilerek 20.03.1998 tarihinde Serbest Bölge kamu birimleri personelinin görevine başlamaları ile bölgenin resmi açılışı yapılmıştır.
İşletme Sözleşmesine göre Sasbaş, bölgenin alt ve üst yapı tesislerini inşa edecek, bunun yanında sözleşmenin imzalandığı ilk yıldan itibaren ve kullanıcılara verilmek üzere 100'er m²'lik en az 10 işyeri ve 5.000 m²'lik en az bir depo ve bilahare kullanıcı taleplerinin gerisinde kalmamak şartıyla yeterli miktarda işyeri, depo ve açık alan inşa ederek kullanıcıların hizmetine sunacağını taahhüt etmiştir. Sasbaş taahhüdü kapsamında ve Samsun Serbest Bölgesi Yerleşim Projesi doğrultusunda aşağıdaki inşaatları yapmıştır;
Serbest Bölge kamu birimleri idari binası ile Sasbaş idari binası 1998 yılı Aralık ayında tamamlanarak 1999 yılı Ocak ayında hizmete geçirilmiştir.5.000 m2 lik kapalı depo, 28 adet toplam 850 m2 'lik büro ve banka binası kontrol ve güvenlik binası, trafo binası, kantar tesisi ile ısı merkezi binası tamamlanarak hizmete sokulmuştur.  1.125 m2 'lik 10 adet işyeri binasına ait kaba inşaatı tamamlanmış olup, yapılaşma devam etmektedir.

SASBAŞ, İhracatçı firmalara dünya pazarında rekabet güçlerini arttırmak, Türk sanayine ileri teknoloji ve ucuz hammadde girişini hızlandırmak üzere kurulmuştur. Ayrıca yatırımlar yönünden fakir Samsun ilinde özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük yatırımlardan birisidir.

Öte yandan Yüksek Planlama Kurulu tarafından Samsun Serbest Bölgesinde faaliyet konuları aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir:

TİCARET VE HİZMET FAALİYETLERİ:
1.Ambalajlama,depolama,tasnifleme,tamir,montaj ve benzeri işlemler dahil olmak üzere ticari faaliyetleri kolaylaştırıcı işlemler.
2.Bankacılık,sigortacılık,müşavirlik ve mühendislik dahil olmak üzere uygun görülecek diğer hizmet faaliyetleri olarak belirlenmiştir.

www.sasbas.com.tr
© Copyright - www.sasbas.com.tr 2010 © Samsun - SASBAŞ A.Ş Kurumsal Web Sitesidir. Powered By SASBAŞ